Potrącenie na ul. Szkubacza. Niedziałająca latarnia przyczyną przeoczenia pieszej?

Na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Szkubacza , w czwartek wieczorem potrącona została 68-latnia mieszkanka Zabrza. Ze wstępnych ustaleń wynika ze kierowca nie zauważył jej na przejściu.

Do zdarzenia doszło około godziny 18.00 na pasach naprzeciwko salonu meblowego.

Kierujący samochodem marki BMW 27-latek, nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych 68-kobiety. Z urazem głowy i miednicy trafiła do zabrzańskiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci ujawnili, iż jedna z latarni doświetlających przejście dla pieszych była niesprawna informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Policja apeluje o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych.

Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych – podkreśla oficer prasowy.

Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami – dodaje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zabrze112.pl/KMP Zabrze