Potrącenie na rondzie Sybiraków. 63-letnia zabrzanka wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd

Na rondzie Sybiraków we wtorek doszło do zdarzenia drogowego – potrącenia 63-letniej mieszkanki naszego miasta. Okoliczności tej sytuacji wyjaśniają policjanci. Czynności w sprawie trwają.

Do potrącenia doszło o godzinie 6.00 rano.

Najprawdopodobniej 63-letnia zabrzanka, chcąc przejść przez jezdnie w miejscu niedozwolony, wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd marki toyota, którym kierowała 57-latka. Z podejrzeniem złamania nogi oraz obrażeniami głowy, w stanie przytomnym 63-latka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki – poinformował sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Piesi i rowerzyści nie bez powodu zaliczani są do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek technicznej ochrony.

Zderzenie z pojazdem kończy się dla rowerzysty bądź pieszego często tragiczne. Dlatego tak ważne jest, aby piesi i rowerzyści nie liczyli tylko na to, że kierowca ich zauważy, ale też sami zadbali o własne bezpieczeństwo – podkreśla oficer prasowy.

Policjanci apelują do pieszych o szczególne stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. – W miejscach, gdzie nie ma chodników, przemieszczajmy się po właściwej stronie drogi. Nie wchodźmy bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować – podkreśla Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. Zabrze112.pl