Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Wolności. 15-latka miała wtargnąć na czerwonym świetle

15-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło w środę po południu na ul. Wolności 530. Ze wstępnych ustaleń, że młoda mieszkanka Zabrza wybiegła na „pasy” na czerwonym świetle zza stojącego autobusu.

Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki dodge 51-latek, potrącił 15-latkę, która wtargnęła na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle. Poszkodowana miał wbiec na przejście zza stojącego autobusu. Z urazem głowy, nogi oraz żeber trafiła do katowickiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii.


Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami – podkreśla oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zabrze112.pl/KMP Zabrze