Poszukiwany do odbycia kary wpadł przez brak maseczki. Dostał mandat i trafił do zakładu karnego

32-latek ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości zwrócił na siebie uwagę mundurowych – nie miał obowiązkowej osłony nosa i ust, a do tego spożywał alkohol w miejscu publicznym.

Policja przypomina, że od 10 października w całym kraju mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Za brak takiej osłony grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Policjanci patrolujący ulice zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń – przestrzega sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W sobotę po 15:00 funkcjonariusze z prewencji, patrolując ulicę 3-go Maja, zauważyli mężczyznę, który nie miał maseczki, a dodatkowo raczył się alkoholem.

Podczas legitymowania okazało się, że mieszkaniec Rudy Śląskiej jest poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności. 32-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi prosto za więzienne mury. Za brak maseczki i spożywanie alkoholu w miejscu publicznym mundurowi ukarali zatrzymanego mandatem – przekazuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px