Poprosił o pieniądze, a gdy mu odmówiono postanowił zabrać je sam. Jest wniosek o areszt

Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju na 25-letniej kobiecie. Napastnik zaczepił ją pod sklepem i chciał od niej pieniędzy, a kiedy mu odmówiła, zaczął ją szarpać i próbował wyrwać jej torebkę.

Napastnik został spłoszony, a na miejsce wezwano policjantów.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12:00 w rejonie ulicy Wolności 319. Pokrzywdzona wchodziła do sklepu, kiedy została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który chciał od niej drobne pieniądze. Kobieta odmówiła mu, ale wtedy mężczyzna chwycił ją i zaczął szarpać, próbując wyrwać jej torebkę – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Na szczęście obok przechodziło dwóch mężczyzn, którzy widząc tę sytuację, zareagowali i spłoszyli napastnika. Następnie zadzwonili pod numer alarmowy 112 i opowiedzieli o tym, co się stało. Ich zachowanie doskonale wpisuje się w istotę kampanii: Nie reagujesz — akceptujesz!

– dodaje Bijok.

Na miejsce przyjechali policjanci z trzeciego komisariatu. Poszukiwania mężczyzny, który usiłował dokonać rozboju, nie trwały długo. Napastnik został zatrzymany w sklepie, obok którego doszło do zdarzenia.

Zatrzymany mężczyzna to 50-letni mieszkaniec Zabrza. Policjanci z referatu kryminalnego trzeciego komisariatu, po zebraniu materiału dowodowego sporządzili wniosek o zastosowanie aresztu wobec 50-latka – kontynuuje oficer prasowy.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za usiłowanie dokonania rozboju, kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze