Ponad 4 kg narkotyków ukryte w mieszkaniu na terenie Zabrza. Zatrzymano 22-latka

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali 22-letniego zabrzanina, który posiadał znaczną ilość narkotyków, w tym m.in. amfetaminę, mefedron, kokainę i ecstasy.

Mundurowi monitorują i rozpracowują środowisko przestępcze związane z klubami sportowymi. Ich działania mają na celu udaremnianie działalności tzw. “kiboli”.

Tym razem śląscy policjanci zwalczający przestępczości pseudokibiców działali w Zabrzu, gdzie wspierani przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantów z miejscowego wydziału kryminalnego, zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu zatrzymanego stróże prawa zaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków wraz ze sprzętem służącym do uprawy i produkcji zakazanych środków – przekazuje Śląska Policja.


Przejęto ponad 2 kg amfetaminy, ok. kilogram mefedronu, ponad 400 tabletek ecstasy, pól kilograma marihuany i haszyszu oraz kokainę.

Na rynek nie trafi ponad 4kg narkotyków o czarnorynkowej wartości ok. 50 tys. złotych. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli także 8 litrów płynnej substancji narkotycznej, która została przekazana do dalszych badań laboratoryjnych – czytamy dalej w komunikacie policji.

Zatrzymany przez mundurowych 22-letni zabrzanin jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. W czwartek został doprowadzony do Prokuratury w Zabrzu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 10 lat więzienia.

(nmm)/Śląska Policja
fot. Śląska Policja