Politechnika Śląska obchodzi 75-lecie. Z tej okazji ogłoszono konkurs na jubileuszowy plakat

fot. Wydział Inżynierii Biomedycznej Pol. Śl. /fb

Politechnika Śląska – najstarszy uniwersytet techniczny na Śląsku – obchodzi swoje 75-lecie. Z tej okazji Uczelnia zachęca artystów plastyków, projektantów graficznych i studentów szkół artystycznych z Polski i zagranicy do wzięcia udziału w konkursie na „Plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej”.

Praca powinna nawiązywać do historii Uczelni, określać jej charakter i atuty, potencjał studentów i naukowców, nastawienie na nowoczesne technologie, współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz dogodne dla nauki położenie w sercu prężnie rozwijającej się aglomeracji śląskiej.

Czekamy na prace wykonane w formacie B1, które należy nadesłać pocztą wraz z wersją elektroniczną na adres: Biuro Promocji Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 2a, 44-100 Gliwice. Termin przyjmowania prac upływa 10 kwietnia 2020 r.

– przekazuje Biuro prasowe Politechniki Śląskiej.


Jury wybierze 20 najlepszych projektów, które zostaną zaprezentowane w formie wystawy. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a zwycięski plakat zostanie wykorzystany w celach promocyjnych Uczelni.

(żms)/Polsl.pl
fot. Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej/fb