Policyjne patrole na całej długości DK 88. Wpadł pijany kierowca, ujawniono 242 wykroczenia

Z inicjatywy zabrzańskiej drogówki we wtorek na całej trasie DK88 przeprowadzono działania pod kryptonimem „Śląskie – tutaj jeździmy bezpiecznie”. W akcji wzięli udział stróże prawa z aż 6 jednostek policji oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Działania prowadzone były pod kątem egzekwowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na tej trasie.

We wtorek 8 września na drodze krajowej nr 88 przebiegającej przez województwo śląskiej i opolskie przeprowadzone zostały działania „Śląskie- tutaj jeździmy bezpiecznie”. Działania rozpoczęły się o 6:00 i trwały do 14:00. W ramach akcji funkcjonariusze z komend Policji w Zabrzu, Gliwicach, Bytomiu, Tarnowskich Górach i Strzelcach Opolskich monitorowali ruch na całej długości DK88. Działania wsparli również policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Z myślą o bezpieczeństwie podróżujących na trasy wyjechała większa liczba patroli. Łącznie trasę monitorowało aż 8 nieoznakowanych radiowozów z wideo rejestratorami. Podczas policyjnych działań czuwano nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów i zasad drogowych

– dodaje oficer prasowy.

Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy posiadający funkcje mobilnego fotoradaru. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.

W podczas akcji łącznie funkcjonariusze ujawnili 242 wykroczenia w tym 211 polegających na zlekceważeniu obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań ujawniono dwa przestępstwa. Pierwsze dotyczyło zmiany wskazań licznika, a drugi przywłaszczenia pojazdu. Podczas prowadzonych kontroli ujawniono też jednego kierującego, który był pod wpływem alkoholu – podsumowuje Bijok.

Przeprowadzone działania ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość.

(żms)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze