Policyjna akcja w autobusach komunikacji miejskiej. Sprawdzali, czy pasażerowie mają maski

Policjanci kontrolowali w czwartkowy poranek, czy pasażerowie komunikacji miejskiej na terenie naszego miasta, noszą maseczki ochronne. Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów mamy obowiązek zakrywania części twarzy w środkach komunikacji miejskiej.

Zabrzańscy policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali dzisiaj, czy pasażerowie komunikacji miejskiej stosują się do obowiązujących obostrzeń i czy noszą maseczki ochronne. Podczas akcji, wszyscy pasażerowie mieli założone maseczki, a mundurowi wręczyli im materiały informacyjno – edukacyjne – przekazuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.

Materiały te zostały opracowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach i zawierają przydatne porady dotyczące bezpiecznych zachowań podczas poruszania się w miejscach publicznych

– dodaje Strzodka.


Policja zapowiada, że akcja będzie kontynuowana. – Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust oraz nosa. Troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, a także osób, które są obok nas – zaznacza Strzodka.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze