Policjanci z zabrzańskiej drogówki wspierają walkę z epidemią. Wraz z żołnierzami pilnują granic RP

fot. KMP Zabrze

Przywrócono tymczasowo kontrole na granicach, stan ten ma potrwać do 24 marca. Policjanci z zabrzańskiej drogówki, wspólnie z żołnierzami, są obecni na przejściach, które zostały zamknięte.

Służący tam policjanci uniemożliwiają wjazd na teren Polski zamkniętym przejściem granicznym oraz informują osoby o innych, otwartych przejściach. Jest to kolejne z zadań, jakie zabrzańscy policjanci realizują w ramach walki z epidemią COVID-19 – przekazał sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Od wtorku zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego, wspólnie z żołnierzami, pilnują wyznaczonych przejść granicznych w naszym województwie.

Każdorazowo mundurowi z Zabrza służbę zaczynają w swojej jednostce, po czym jadą na wyznaczone przejścia graniczne na południowej granicy naszego państwa. Czas pełnienia służby na punktach to 8 godzin. Po tym czasie wracają do jednostek, aby zakończyć służbę – dodaje Bijok.

Tymczasowo przywrócona kontrola na granicach wymaga, aby przejścia, które zostały zamknięte, były pilnowane 24 godziny na dobę. Wspierając Straż Graniczną w jej zadaniach, zabrzańscy policjanci walczą z epidemią COVID-19.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze