Policjanci z urzędnikami kontrolują mieszkania. Kto ma butlę gazową i instalację może dostać mandat

Zabrzańscy policjanci wspólnie z urzędnikami sprawdzali mieszkania pod kątem instalacji zasilających kuchenki z butli z gazem płynnym, w budynkach wyposażonych w instalację gazu z sieci gazowej. Przewidziane są kolejne takie działania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w budynkach wyposażonych w instalację gazu z sieci gazowej zabronione jest korzystanie z butli z gazem płynnym. Niestety nie wszyscy mieszkańcy zdają sobie z tego sprawę. W wielu mieszkaniach właściciele korzystają z instalacji zasilających kuchenki gazowe właśnie z butli pomimo podłączenia instalacji gazowej i doprowadzenia gazu do budynku. Stwarza to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców całego budynku – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Korzystanie z butli gazowej w budynku z podłączeniem gazowym stanowi wykroczenie.

To właśnie z tego powodu zabrzańscy policjanci wspólnie z pracownikami Jednostki Gospodarki Nieruchomościami sprawdzali wytypowane mieszkania w tym zakresie.


Podczas przeprowadzonych kontroli w dwóch mieszkaniach ujawniono instalacje zasilające kuchenkę z butli z gazem płynnym. W jednym przypadku policjanci zastosowali pouczenie, natomiast na właściciela drugiego mieszkania mundurowi nałożyli mandat karny. Ponadto zostali zobowiązani do rozbiórki instalacji, a także do zaprzestania korzystania z butli. Kolejne kontrole już wkrótce – zapowiada oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze