Policjanci z drogówki prowadzili kontrole na ulicy Goduli. Efekt? Dwa zatrzymane prawa jazdy

Policjanci z drogówki na ulicy Goduli ujawnili 2 przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Obaj kierujący utracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Przepis ruchu drogowego nakazujący zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej, niż 50 km/h obowiązuje od 18 maja 2015 roku. Przepis ten ma na celu zniechęcenie kierujących do niebezpiecznej jazdy. Niestety policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach Zabrza w dalszym ciągu ujawniają przypadki przekraczania prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez piratów drogowych – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Ostatnie 2 przypadki takiego przekroczenia prędkości zabrzańska drogówka ujawniła w tym tygodniu. Obydwa przypadki miały miejsce na ulicy Goduli.

46-letni mieszkaniec Gliwic za kierownicą swojego mercedesa przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 68 km/h. Natomiast 32-letni zabrzanin kierujący volvo przekroczył dopuszczalną prędkość o 76 km/h. W ten sposób obydwoje utracili prawa jazdy na 3 miesiące – dodaje Bijok.


(żms)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze