Policjanci weszli do lokalu na terenie Rokitnicy. „Śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa”

W lokalu przy ulicy Wajzera działały nielegalne automaty do gier hazardowych. Ostatnio wkroczyli tam policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Zabrzu. Właścicielom zabezpieczonych urządzeń może grozić kara do 3 lat więzienia.

W środę, policjanci uzyskali informację, że w jednym z lokali w Rokitnicy, mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji, oprócz kary więzienia, grozi też wysoka grzywna.

Policja przypomina, czym są Quizomaty

Podmioty oferujące nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że są to gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100% okazuje się to nieprawdą.

W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie – podsumowuje rzecznik zabrzańskiej policji.

(żms)/KMP Zabrze