Policja prowadziła kontrole podczas akcji SMOG. Efekt? 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Na terenie całego kraju przeprowadzono we wtorek policyjne działania w ramach akcji “SMOG”. W Zabrzu co 13 samochód nie nadawał się do dalszej jazdy. Powodem były nieprawidłowości, nie tylko dotyczące emisji spalin.

„Smog” to policyjne działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów. Zabrzańscy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach prowadzili kontrole stanu technicznego samochodów wczoraj w godzinach 06:00-22;00. Skontrolowano w sumie 115 pojazdów i zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych – przekazał rzecznik zabrzańskiej policji, sierż. szt. Sebastian Bijok.

W trakcie kontroli badano poziom emisji spalin, ale kontrolowano również inne podzespoły samochodów.

Policja przypomina, że stan techniczny naszego pojazdu ma ogromny wpływ na, nasze bezpieczeństwo. – Do najczęstszych przyczyn wypadków związanych ze złym stanem technicznym pojazdu należą braki w oświetleniu, braki w ogumieniu, usterki w układzie hamulcowym i usterki układu kierowniczego. Dlatego podczas kontroli należy uważnie sprawdzić stan tych elementów, w tym stan i ilość płynu hamulcowego, płynu w układzie chłodzenia, płynu do spryskiwaczy oraz oleju silnikowego i oleju w układzie wspomagania, a także stan klocków i tarcz hamulcowych – podkreśla rzecznik KMP Zabrze.

(żms)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze