Policja podsumowała działania podczas meczu Górnika z Wisłą. Jedna osoba została zatrzymana


Ponad 300 policjantów zabezpieczało piątkowy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Wisły Kraków. Podczas wygranego przez gospodarzy spotkania, zatrzymano 1 osobę, która złamała obowiązujące przepisy.

– Do piątkowej imprezy piłkarskiej policjanci jak zwykle przygotowywali się wspólnie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską oraz służbami ratownictwa medycznego. W efekcie przygotowań powstał kompleksowy plan zabezpieczenia imprezy sportowej – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Do służby skierowano nie tylko tutejszych policjantów, ale również stróżów prawa z oddziału prewencji, a także mundurowych z jednostek, gdzie kibice sympatyzują z drużynami, które rozgrywały mecz.

Łącznie o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie trwania imprezy masowej, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego dbało ponad 300 policjantów. Dzięki zaangażowaniu służb w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, w mieście nie doszło do naruszeń prawa.


W trakcie meczu zatrzymany został 27-letni kibic Górnika Zabrza, u którego w podczas kontroli osobistej znaleziono narkotyki w postaci marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze