Policja oraz funkcjonariusze KAS w Rokitnicy. W jednym z lokali urządzany był nielegalny hazard

W Rokitnicy policjanci wraz z funkcjonariuszami krajowej administracji skarbowej zabezpieczyli kolejne w naszym mieście automaty do nielegalnych gier hazardowych. Tym razem przejęto dwie maszyny.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w lokalu w dzielnicy Rokitnica mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS wkroczyli do lokalu, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne automaty – przekazuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 2 urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom

– dodaje Strzodka.


Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze