Policja i straż pożarna przy ul. Buchenwaldczyków. Zatrzymano mężczyznę unikającego odsiadki

Policjanci z wydziału kryminalnego w środę rano przy ul. Buchenwaldczyków przeprowadzili działania, których efektem jest zatrzymanie 24-letniego zabrzanina. Konieczne było wezwanie strażaków, ponieważ mężczyzna zabarykadował się w jednym z mieszkań.

24-latek od blisko 2 miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości…

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób od początku października prowadzili intensywne działania mające na celu zatrzymanie 24-latka, który decyzją katowickiego sądu powinie trafić do więzienia między innymi za oszustwa. W ukrywaniu się pomagały mu bliskie osoby, które obserwowały jego otoczenie i sprawdzały, czy nie jest namierzony przez policjantów. W końcu policjantom udało się ustalić, w którym konkretnie mieszkaniu przebywa 24-latek – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Kiedy poszukiwacze potwierdzili, iż poszukiwany przebywa w wytypowanym miejscu, odcięli mu wszystkie drogi ucieczki.

Młody mężczyzna nie zmierzał się jednak poddać i nie chciał otworzyć drzwi mieszkania. Wtedy policjanci wezwali na pomoc strażaków, którzy mieli pomóc im siłowo dostać się do lokalu, w którym przebywał 24-latek – dodaje Bijok.

Ostatecznie nie było to konieczne, ponieważ gdy strażacy pojawili się pod budynkiem, młody zabrzanin skapitulował i otworzył drzwi mieszkania. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa i pół roku.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze