Podwójne pojemniki na odpady to przejściowy stan. Do kiedy FCC Polska odbierze swoje kosze?

fot. UM Zabrze

Zmienił się operator usługi odbioru odpadów komunalnych w Zabrzu – zamiast FCC Polska robi to teraz Alba S.A.. W związku z tym ustalono zasady, które będą realizowane w okresie przejściowym.

Nowy wykonawca ALBA S.A. podstawia własne pojemniki, zanim firma FCC Polska Sp. z o.o. zrealizuje odbiór swoich pojemników. Chwilowa, podwójna ilość pojemników ma zapobiec sytuacji, w której zatoki byłyby puste, a mieszkańcy nie mieliby gdzie gromadzić odpadów.

Firma FCC Polska Sp. z o.o. po zakończeniu umowy jest zobowiązana do systematycznego odbioru pojemników zgodnie z przyjętym harmonogramem odbioru odpadów dla poszczególnych nieruchomości. Mieszkańcy proszeni są o umożliwienie firmie FCC Polska Sp. z o.o. zabranie ich pojemników poprzez pozostawienie ich poza swoją posesją.


FCC Polska Sp. z o.o. powinna zrealizować odbiór własnych (pustych) pojemników nie później niż 24 godziny po pierwszym odbiorze odpadów przez ALBA S.A.

Odpady zgromadzone w pojemnikach stanowiących własność FCC Polska Sp. z o.o. w październiku odbierze nowy Wykonawca – ALBA S.A.. Wszystkie pojemniki rozmieszczone przez firma FCC Polska Sp. z o.o. na terenie miasta powinny być ostatecznie zabrane najpóźniej do 21 października br.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze