Podsłuchiwał wewnętrzne rozmowy policjantów. Za “ciekawość” grożą mu 2 lata więzienia

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się urządzeniem podsłuchowym, uzyskując dostęp do korespondencji radiowej policjantów. 45-latek miał nabyć odbiornik nieświadomy odpowiedzialności karnej za takie działanie.

W nocy z poniedziałku na wtorek na ulicy de Gaulle’a patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód marki Ford. W trakcie kontroli pojazdu mundurowi znaleźli w nim radiostację, która ustawiona była na policyjne częstotliwości. Właścicielem urządzenia był mieszkaniec Tarnowskich Gór.

Przyznał stróżom prawa, że kupił je nie wiedząc, że jest nielegalne, a policyjnej korespondencji radiowej słuchał z ciekawości. Sprzęt został zatrzymany.

– Należy pamiętać, że podsłuchiwanie korespondencji radiowej prowadzonej przez policję, pomimo zapewnień niektórych sprzedawców, nie jest bezkarne i trzeba mieć tego pełną świadomość – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

45-latkowi został przedstawiony zarzut wykorzystania urządzenia w celu uzyskania informacji dla niego nieprzeznaczonej. Został już przesłuchany i przyznał się do zarzucanego czynu. Za podsłuchiwanie funkcjonariuszy grozi nawet do dwóch lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze