Podniósł kamień i przy jego użyciu sam wymierzył karę. Teraz jako oskarżony odpowie przed sądem

Nieprawidłowo zaparkowane samochody mogą denerwować, szczególnie, gdy uniemożliwiają przejście chodnikiem bądź np. wyjazd z bramy. Tego młodego zabrzanina zirytowały na tyle, że postanowił ukarać ich właścicieli własnoręcznie. Teraz sam poniesie skutki swojego zachowania.

Do dewastacji mienia doszło pod koniec kwietnia, na krótko przed północą.

24-letni mieszkaniec Zabrza będący pod wpływem alkoholu postanowił udać się na spacer ze swoimi psami. W trakcie spaceru w rejonie ul. Wajzera, kiedy przechodził blisko parkingu, zauważył trzy samochody, które według niego w przeszłości były źle zaparkowane obok miejsca jego zamieszkania – informuje sierż.szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Młody zabrzanin postanowił skorzystać z okazji i wymierzyć karę. Podniósł kamień i przy jego użyciu dokonał licznych zarysowań powłoki lakierniczej samochodów marki Renault Clio, Volkswagen Passat i Nissan Murano

– dodaje oficer prasowy.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Zabrzu uzyskali pierwsze zgłoszenie w tej sprawie dopiero ponad tydzień po incydencie. Od razu podjęli intensywne czynności procesowe, w wyniku których zabezpieczyli monitoring z rejonu zdarzenia, ustalili pokrzywdzonych oraz dane personalne sprawcy przestępstwa.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie wandala i przedstawienie mu łącznie 3 zarzutów dotyczących zniszczenie mienia o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat – dodaje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze