Podejrzani o kradzieże w domach jednorodzinnych usłyszeli 34 zarzuty. To 2 mężczyzn i kobieta


Troje mieszkańców Zabrza – 2 mężczyzn i kobieta usłyszeli łącznie 34 zarzuty w sprawie kradzieży dokonywanych na terenie Zabrza, Rudy Śląskiej, Gliwic oraz wielu miejscowości z powiatu gliwickiego. Ich celem były domy jednorodzinne w fazie budowy lub remontu.

Podejrzani zabierali z nich dosłownie wszystko, co wpadło im w ręce – były to m.in. elektronarzędzia, narzędzia, rowery, sprzęt elektroniczny i AGD, biżuteria, monety i zegarki, materiały budowlane, buty, walizki, torby i plecaki, ozdoby świąteczne, krzesła ogrodowe, grill a nawet garnitury czy ozdobne figurki ogrodowe.

W tej sprawie śledczy odzyskali przedmioty o łącznej wartości sięgające prawie 125 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Zabrzu zakończyli sprawę szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem. Przeprowadzone postępowanie pozwoliło ustalić, że sprawcy do grudnia ubiegłego roku dokonywali włamań i kradzieży na terenie Zabrza, Rudy Śląskiej, Gliwic oraz powiatu gliwickiego w tym głównie Paniówek, Przyszowic, Chudowa, Gierałtowic, Żernicy oraz Wilczej – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Śledczy zebrali materiał dowodowy, który łącznie pozwolił na przedstawienie 34 zarzutów, z czego 23 dotyczyły kradzieży z włamaniem, 2 kradzieży pojazdów, 7 innych kradzieży oraz 1 posiadania narkotyków

– dodaje Bijok.

Podejrzani w tej sprawie to dwóch mężczyzn w wieku 49 i 43 lat oraz 32-letnia kobieta. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze