Podczas pijackich awantur bił i wyzywał partnerkę. Pasmo przemocy przerwali policjanci

Kolejnego sprawcę przemocy domowej udało się odseparować od jego ofiary. 35-letni napastnik trafił do aresztu na 3 miesiące. Mężczyzna od ponad 2 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali 35-latka, gdy sprawa została zgłoszona na policję. Z zebranych przez mundurowych informacji wynikało, że mężczyzna od stycznia 2020 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 36-letnią konkubiną. Mężczyzna był znany z nadużywania alkoholu i to właśnie alkohol był jedną głównych przyczyn przemocy w tej rodzinie – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Podczas pijackich awantur mężczyzna bił oraz wyzywał swoja partnerkę. Pasmo przemocy przerwali policjanci. Po zabraniu materiału dowodowego przez kryminalnych 35-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut znęcania się nad 36-latką

– dodaje Bijok.

W piątek na podstawie zebranego materiału dowodowego zabrzański sąd zdecydował się na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px/zdj. poglądowe