Pod wpływem alkoholu znęcał się nad żoną. 54-latek wyczerpał pulę szans dawanych mu na poprawę

Policjanci zatrzymali 54-latka, który od dobrych kilku lat znęcał się nad żoną. Będąc nietrzeźwym wszczynał awantury, podczas których niejednokrotnie naruszał nietykalność osobistą kobiety.

Koszmar pokrzywdzonej trwał od lutego 2015 roku. Jej małżonek znany był z nadużywania alkoholu…

W trakcie awantur, kiedy był pod wpływem, wyzywał, poniżał, a nawet fizycznie atakował swoją żonę, popychając ją i szarpiąc. W przeszłości kobieta próbowała już coś zrobić ze swoją sytuacją, jednak zawsze brakowało jej konsekwencji, a jej mąż otrzymywał kolejne szanse na poprawę swojego zachowania – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Jak pokazał czas, 54-latek nie potrafił się zmienić. Sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej dwójki. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania

– dodaje Bijok.

Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Mężczyznę obowiązuje również zakaz zbliżania się do żony i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze