Pod wpływem alkoholu znęcał się nad własną matką. Koszmar 86-latki trwał od dłuższego czasu

Sprawca przemocy domowej nie pozostanie bezkarny. Chodzi o 49-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 86-letnią matką. Ponieważ kobieta ze względu na wiek była nieporadna, grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Od ponad roku trwał koszmar kobiety, która mieszkała wraz ze swoim 49-letnim synem w jednym z mieszkań na osiedlu im. Kopernika. Mężczyzna nigdzie nie pracował i od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, pod którego wpływem stawał się agresywny. Znieważał swoją matkę, a podczas pijackich awantur dopuszczał się rękoczynów. Wszystko działo się w czterech ścianach mieszkania, a pokrzywdzona z racji na swój wiek i stan zdrowia nie potrafiła sama poradzić sobie z tą sytuacją – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W poniedziałek do policjantów z zabrzańskiej czwórki dotarła informacja o sytuacji, w jakiej znalazła się 86-latka. Policjanci przyjrzeli się tej sprawie i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 49-latkowi zarzutów

– dodaje oficer prasowy.


Mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Decyzją śledczych zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia mieszkania oraz dozoru policyjnego. Zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze