Pobicie w Biskupicach. Sprawców było czterech, pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wspólnie z trzema innymi napastnikami pobił 29-letniego mieszkańca Zabrza. W środę sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do pobicia doszło w niedzielę około godziny 19:00 na ulicy Bytomskiej w dzielnicy Biskupice. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany 19-latek wraz z trzema innymi mężczyznami przyszedł pod dom pokrzywdzonego i poprosił go o rozmowę – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Kiedy pokrzywdzony wyszedł na zewnątrz, został zaatakowany i pobity przez czterech napastników. W na skutek pobicia doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala.

Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z drugiego komisariatu w Zabrzu, jeszcze tego samego dnia zatrzymali 19-latka podejrzanego o pobicie 29-letniego zabrzanina. Obydwaj mężczyźni znali się wcześniej – dodaje rzecznik.

W środę, na wniosek śledczych, zabrzański sąd zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Za pobicie grozi mu do 3 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają, a zatrzymanie pozostałych sprawców jest już tylko kwestią czasu.

(nmm/KMP Zabrze)
fot. KMP Zabrze