Pobicie bezdomnego w tramwaju. Trzech mężczyzn zatrzymano, dzięki obywatelskiej postawie świadków

Trzech młodych mężczyzn, w wieku 17, 18 i 22 lat, zostało zatrzymanych w sprawie pobicia bezdomnego. Doszło do tego dzięki świadkom, którzy nie tylko zawiadomili policję o tym, co zobaczyli, ale także sami włączyli się w interwencję.

W czwartek wieczorem dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia, do jakiego miało dojść w tramwaju, który jechał ulicą Wolności w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze. Zgłaszającymi interwencje były osoby, które idąc ulicą, zauważyły, że w tramwaju, który przejeżdża obok nich, grupa mężczyzn kogoś bije. Osoby te postanowiły zareagować i zadzwonić na numer alarmowy 112 – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


Świadkowie zdarzenia nie pozostali bierni po dokonaniu zgłoszenia. Wsiedli do kolejnego tramwaju i pojechali w ślad za pokrzywdzonym i napastnikami.

Na następnym przystanku zobaczyli mężczyznę, który został pobity i zaczęli udzielać mu pomocy. Wtedy na miejscu zjawili się już policyjni wywiadowcy oraz patrol z trzeciego komisariatu.

Policjanci przejęli opiekę nad pobitym mężczyzną.

Patrol z trójki wraz ze zgłaszającymi zaczął szukać sprawców pobicia. Dzięki zaangażowaniu osób, które zgłosiły interwencję, mężczyźni zostali szybko rozpoznani i zatrzymani. Teraz będą odpowiadać za pobicie, za co grozi im kara do 3 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają – dodaje Bijok.

Policja przypomina, że obojętność jest przyzwoleniem. Szybkie powiadomienie służb o popełnianym przestępstwie jest najlepszym sposobem na zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze