Plecak, a w nim podpisany zeszyt, doprowadziły dzielnicowych do podejrzanego o kradzież. To 17-latek

Dzielnicowi z III komisariatu zatrzymali 17-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Wpadł, ponieważ podczas szarpania się z ochroną sklepu zgubił plecak, dzięki temu mundurowi szybko go namierzyli.

Wydarzenia miały miejsce we wtorek, 8 listopada. Policję powiadomiono krótko po godzinie 8.00. Ze zgłoszenia wynikało, że w sklepie przy ulicy Wolności 317, młody mężczyzna ukradł artykuły spożywcze.

Kradzież zauważył ochroniarz i chciał ująć sprawcę, jednak ten będąc już złapanym, zaczął się z nim szarpać, używając w ten sposób przemocy. Warto przypomnieć, że kradzież rozbójnicza polega na użyciu przemocy lub groźby jej natychmiastowego użycia w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Po szarpaninie sprawca uciekł, a na miejsce skierowano dzielnicowych z trzeciego komisariatu. W plecaku, który pozostawił podejrzany, mundurowi znaleźli podpisany zeszyt. Znając już tożsamość sprawcy, jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu

– dodaje.

Wkrótce policjanci zatrzymali złodzieja, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Zabrza, wcześniej znany policjantom z innych kradzieży. Pracujący przy sprawie kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie młodemu człowiekowi zarzutów dotyczącego kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze