Piknik rodzinny i ekowarsztaty w rejonie pętli autobusowej. To 7. edycja akcji „Wstaw się za stawem”

fot. arch. UM Zabrze/zdj. poglądowe

Przy pętli autobusowej w Zabrzu-Rokitnicy (ul. Ofiar Katynia), odbędzie się 7. edycja akcji społeczno-edukacyjnej „Wstaw się za stawem!”. Wydarzenie zaplanowano na najbliższą niedzielę, 12 czerwca.

W ramach imprezy, od godziny 11:00, odbywać się będzie piknik rodzinny, warsztaty ekologiczne, pokazy z udziałem strażaków i ratowników, a czas umili dobra muzyka. Dla każdego z uczestników przewidziano także niespodzianki.

„Wstaw się za stawem” to akcja ekologiczna, która ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców Zabrza na temat terenów zielonych w mieście, potrzeby dbania o przestrzeń publiczną, ochrony przyrody, niezaśmiecania i rekultywacji.


Bohaterem jest staw przy pętli autobusowej w Zabrzu-Rokitnicy – kiedyś miejsce relaksu, atrakcji, sportu. Nad stawem zlokalizowany był średniowieczny obiekt historycznych – stary gródek.

Staw był zasilany przez lata naturalnymi strumieniami, a także wodą z basenów rekreacyjnych, które znajdowały się na jego tyłach. Od kilku lat zabrzańskie stowarzyszenie Kartel Kulturalny zachęca w formie happeningu do wspólnego dbania o przestrzeń publiczną, jaką jest staw i jego otoczenie.

Partnerami akcji są: Urząd Miejski w Zabrzu, Rada Dzielnicy Rokitnica, ZBM-TBS Zabrze, Ochotnicza Straż Pożarna, PCK Zabrze, Alba, Szkolna Grupa Ratownicza oraz Herbaciarnia Czajnik – Zabrze.

Wydarzenie w serwisie facebook.com znajdziecie tutaj.

(żms)/UM Zabrze
fot. arch. UM Zabrze/zdj. poglądowe