Pijany zabrzanin, oburzony odebraniem mu kluczyków do auta, wezwał na miejsce… policję


Zabrzańscy policjanci zatrzymali ostatnio kolejnych czterech nietrzeźwych kierujących. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, wiąże się to z utartą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata.

Pierwszy zatrzymany to 28-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Mitsubishi. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,84 promila alkoholu w organizmie, przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy kategorii B i C.

W drugiej sytuacji 33-letni mieszkaniec Zabrza, nie mając uprawnień, prowadził pojazd mając w organizmie 2,88 promila alkoholu.

Mężczyzna ten został ujęty przez przypadkowego świadka, który widząc, w jakim stanie jest kierowca opla, zabrał mu kluczyki. Będąc oburzony tym faktem, pijany 33-latek na miejsce wezwał policję – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Trzeci z zatrzymanych to 22-letni mieszkaniec Zabrza, który bez uprawnień kierował toyotą mając w organizmie 0,9 promila alkoholu.

W ostatnim opisywanym przez policję przypadku 26-letnia mieszkanka Zabrza poruszając się BMW po ul. Mikulczyckiej miała w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu – przestrzega Bijok.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze