Pijany mąż po raz kolejny znęcał się nad żoną. Mieszkaniec Rokitnicy musiał opuścić wspólne mieszkanie

fot. KMP Zabrze

Mężczyzna, który pod wpływem alkoholu znęcał się nad żoną, usłyszał już zarzuty. Na wniosek policji prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia mieszkania.

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć “Niebieską Kartę”. Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z zabrzańskiej piątki zostali wezwani na interwencję. Zakończyła się ona zatrzymaniem 27-letniego mieszkańca Rokitnicy.

W poniedziałek krótko przed godziną 16.00, dyżurny komisariatu w Rokitnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej pijany mąż po raz kolejny wszczął z nią awanturę, w której trakcie uderzył ją w głowę oraz dusił. Policjanci, którzy pojechali na interwencję, zakończyli ją zatrzymaniem mężczyzny, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Po wytrzeźwieniu, w policyjnym areszcie, 27-latek usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Przestępstwo przemocy w rodzinie jest zagrożone karą od 3 miesięcy nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze