Pijane nastolatki kolejno wpadały do wody. Jedna miała aż 4 promile alkoholu w organizmie


W poniedziałek w godzinach popołudniowych do policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące dwóch pijanych nastolatek. Dziewczyny w wieku 14 i 15 lat przebywały na pomoście na jednym ze stawów przy ulicy Tarnopolskiej.

Na dwie nieletnie natkną się przypadkowy przechodzień, który widząc, że młode dziewczyny są pijane zwrócił im uwagę aby zeszły z pomostu, bo jest to dla nich niebezpieczne. Kiedy jedna z dziewczyn chciała wstać, straciła równowagę i wpadła do wody. Interweniujący mężczyzna ruszył jej z pomocą i pomógł jej wyjść na pomost.

W tym czasie druga dziewczyna, chcąc usiąść na pomoście, również wpadła do wody. Na szczęście wpadła w miejscu, gdzie było płytko.

Wtedy na miejsce przyjechał patrol Policji z IV komisariatu. Obydwie dziewczyny zostały wyciągnięte na brzeg. Na miejsce wezwano również dwie karetki pogotowia, które przewiozły dziewczyny do szpitala. Wskutek upadku jedna z dziewczyn doznała urazu kolana.


Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że jedna z nastolatek miała w organizmie aż 4 promile alkoholu. Druga z nastolatek podczas badania wydmuchała 3,4 promila, co również jest bardzo wysokim wynikiem. Po przebadaniu dziewczyny zostały zwolnione ze szpitala i przekazane rodzicom. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(żms)/KMP Zabrze