Pijana zabrzanka za kółko wsiadała dwa razy, nie mając do tego uprawnień. Odpowie przed sądem

Dwukrotnie w ciągu doby zabrzańscy policjanci zatrzymywali tą samą nietrzeźwą kierującą. Po raz pierwszy – w niedzielę, późnym wieczorem – dzięki informacji przekazanej przez osobę postronną. Nie powstrzymało to 45-latki, która następnego dnia znów usiadła za kierownicą “na podwójnym gazie”.

Najpierw w niedzielę, po 22:00, policję powiadomiła kobieta będąca świadkiem, jak słaniająca się na nogach zabrzanka, po uruchomieniu swojego Volkswagena uderzyła w śmietnik i zaparkowane przy ul. Długiej auto (miała w tym czasie ponad dwa promile, okazało się przy tym, że nie ma uprawnień do kierowania). W poniedziałek doszło do drugiego zatrzymania tej samej osoby.

Tym razem miało to miejsce na ulicy Sportowej, krótko po godzinie 22:00. Zabrzanka poruszała się tym samym samochodem marki Volkswagen Golf. Dlatego, kiedy policjanci ruchu drogowego zobaczyli go na ulicach naszego miasta, postanowili go skontrolować – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Tym razem przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 2,72 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz kobieta odpowie za popełnione przestępstwo, a to, że dopuściła się go dwukrotnie, w tak krótkim czasie na pewno w znacząco zwiększy wymiar kary

– dodaje oficer prasowy.

Policja przypomina – kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px