Pierwszy przypadek koronawirusa w Zabrzu. Młoda kobieta przebywa w domu, jest pod nadzorem służb


W sobotę rano Miasto Zabrze za pośrednictwem serwisu facebook.com poinformowało o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa wykrytego u mieszkanki. Kobieta sama zgłosiła się do szpitala.

Zdiagnozowano pierwszy przypadek zachorowania na COVID 19 w Zabrzu. 26-letnia kobieta zarażona koronawirusem czuje się dobrze i decyzją sanepidu przebywa swoim domu. Jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych – przekazało Miasto Zabrze we wpisie internetowym.

Kobieta sama zgłosiła się na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu, gdy wystąpiły u niej niepokojące objawy. Prawdopodobnie zaraziła się od osoby, która przebywała w Niemczech

– informuje dalej miasto.


Przypominamy, że do zarażenia koronawirusem dochodzi drogą kropelkową. Należy stosować wszelkie zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia i przede wszystkim jeśli nie ma takiej potrzeby należy pozostać w domu – czytamy dalej we wpisie.

Według informacji podanych na specjalnej rządowej platformie poświęconej koronawirusowi do soboty, 21 marca, na terenie województwa śląskiego potwierdzono 36 zachorowań.

(nmm)
fot. px