Pierwsze dzieci przyszły na świat w Nowym Roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

fot. UM Zabrze

W pierwszym dniu nowego roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu urodziło się sześcioro dzieci. Jako pierwsza, o godz. 2.45, urodziła się dziewczynka (Eliza – na zdjęciu). Kolejny poród odbył się tego dnia o godz. 3.51 – na świat przyszła druga dziewczynka, a po godz 14.00 urodził się chłopiec.

Jak poinformowała nas rzeczniczka Szpitala Miejskiego w Zabrzu Anita Przytocka – do wczoraj, czyli 3 stycznia, w 2021 roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu urodziło się 15 dzieci.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków medycznych na południu Polski, świadczących kompleksowe usługi w dziedzinie ginekologii, położnictwa i neonatologii. Pacjentki mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia.


Centrum działała w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. Pacjentki mogą skorzystać ze wsparcia poradni kardiologicznej i diabetologicznej dla kobiet w ciąży, laktacyjnej, neonatologicznej i diagnostyki prenatalnej. Centrum kompleksowo przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, jak i początków macierzyństwa.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze