Park Hutniczy już gotowy. Trzy skwery wypoczynkowe i wiele atrakcji dla młodych mieszkańców

Park Hutniczy po modernizacji ponownie został udostępniony mieszkańcom. Obiekt zyskał zupełnie nowy wygląd i wiele atrakcji – to m.in. nowy plac zabaw, wodny plac zabaw, skatepark, siłownia pod chmurką, wybieg dla psów i miejsca grillowania. Odrestaurowane zostało także „źródełko Neptuna” w północnej części parku.

Park Hutniczy zyskał nowe oblicze w ramach projektu „Zabrze – miasto przestrzenią rozwoju”. Został odświeżony i wzbogacony o małą architekturę. Oprócz wspomnianych atrakcji wykonawca wykonał także nasadzenia i oświetlenie. Alejki zostały wyremontowane, utworzono też nowe.

Zadbano także o „źródełko Neptuna” usytuowane w północnej części parku. Odrestaurowane z dbałością o szczegóły zachwyca detalami i zachęca do zatrzymania się tu na chwilę zadumy i odpoczynku.

W Parku Hutniczym utworzono trzy skwery wypoczynkowe – jeden z nich jest wyposażony w gry stolikowe – stół do gier w piłkarzyki, stoły do gry w szachy i „chińczyka”. Z pewnością po tej szeroko zakrojonej rewitalizacji Park Hutniczy stanowić będzie teraz wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

Rewitalizacja Parku Hutniczego, przeprowadzona dzięki pozyskanym funduszom norweskim, miała na celu przywrócenie mu dawnego blasku oraz dostosowanie go do potrzeb współczesnych użytkowników. Łączna wartość inwestycji to ponad 9 mln zł. Projekt „Miasto Przestrzenią Rozwoju”, w ramach którego przeprowadzono tę rewitalizację, finansowany jest z programu „Rozwój Lokalny” i współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021 oraz Budżetu Państwa.

(żms)/UM Zabrze
fot. Paweł JaNic Janicki/UM Zabrze