Otwarcie „Mostu Miłości” już 14 lutego. Będzie parada pojazdów, zbiórka w rejonie stadionu i MOB

Długo wyczekiwane oddanie zabrzańskiej inwestycji do użytku kierowców, pieszych i rowerzystów, nareszcie dojdzie do skutku. „Otwarcie mostu miłości” czyli wiaduktu nad torami PKP w ciągu ulicy Roosevelta, nastąpi w środę, 14 lutego. Na początek przejedzie tamtędy parada pojazdów.

Przebudowa wiaduktu, planowana na około rok, przeciągnęła się na ponad dwa lata. Po drodze wystąpiły utrudnienia w postaci nieujętych na planach obiektów, o czym informowaliśmy wielokrotnie w poprzednich materiałach.

Wiadukt w ciągu ulicy Roosevelta jest gotowy. Inwestycja czeka już tylko na odbiory WINB

Pod koniec stycznia okazało się, że prace przy przebudowie, a właściwie budowie zupełnie nowego obiektu zostały zakończone. Inwestycja czekała już tylko na odbiór Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego co musiało już nastąpić, skoro 14 lutego Zabrze otwiera nową drogę.

Otwarcie „Mostu Miłości” już w Walentynki

Pierwsze informacje na temat otwarcia tego połączenia między gliwicką Sośnicą a Zabrzem pojawiły się nie na oficjalnych stronach tamtejszego Zarządu Dróg, ani na stronie miasta, zaś w wydarzeniu, utworzonym m.in. przez Stowarzyszenie Śmiercioodporni i Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. W mediach społecznościowych udostępniono je w ubiegłu czwartek i… wyglądało trochę jak żart, ale dzień później – w piątek rano – informacje, też w serwisie facebook.com, zamieścił MZD.

Wiadukt na ulicy Roosevelta zostanie oddany do użytku 14 lutego w godzinach popołudniowych

– poinformował krótko Miejski Zarząd Dróg w internetowym wpisie. Więcej na temat otwarcia można dowiedzieć się więc z wspomnianego wydarzenia.

– Wszyscy długo czekaliśmy na otwarcie wiaduktu na granicy Zabrza i gliwickiej Sośnicy. Wreszcie doczekamy się już 14 lutego. Ale co ciekawe: możecie być pierwszymi, którzy przejadą się po najnowszej inwestycji drogowej w Zabrzu. Zostaliśmy zaproszeni na uroczystość otwarcia, która odbędzie się 14 lutego 2024 roku o godzinie 16:00. Zaproszenie skierowane jest do motocyklistów oraz właścicieli pojazdów zabytkowych (liczymy wszystkie pojazdy sprzed rocznika 1992 plus polskie produkcje z całych lat 90-tych) – przekazują organizatorzy.

To będzie prawdziwie zimowe i wyjątkowe rozpoczęcie sezonu motocyklowego, a przy okazji… ciekawa opcja na pierwszą część walentynkowej randki. Zapraszamy Was serdecznie w środę (14 lutego). Spotykamy się między 15.30 a 15.45

– dodają.

– Punkt zbiórki wytyczono na parkingu przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu (tuż przy rondzie, u zbiegu ulic Roosevelta i Piłsudskiego). – Tak, wiemy, że termin jest niezbyt szczęśliwy, ale za to długo będziecie mogli opowiadać (i pokazywać zdjęcia z drona), że jako pierwsi przejechaliście się po tym obiekcie – komentują organizatorzy.

Wydarzenie w serwisie facebook.com znajduje się tu.

(żms)