Ostatnia kontrola znaków i… rondo na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Piłsudskiego zostało otwarte


Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu uczestniczyli w odbiorze technicznym i otwarciu ronda przy zbiegu ulic Roosevelta i Piłsudskiego. Prace trwały od lutego tego roku.

To skrzyżowanie ma szczególne znaczenie z uwagi na jego intensywne wykorzystanie w trakcie trwania imprez sportowych na znajdującym się obok stadionie miejskim. Przed otwarciem ronda policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili prawidłowość oznakowania oraz zgodność wykonania ronda z projektem – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Uroczystego otwarcia ronda dokonała Prezydent Miasta. Wzięli w nim udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wraz z przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej oraz wykonawcy.

Przed otwarciem ronda policjanci sprawdzili prawidłowość oznakowania oraz zgodność wykonania z projektem. Modernizacja tergo skrzyżowania na pewno przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz ułatwi prace policjantów podczas zabezpieczenia imprez sportowych – podkreśla oficer prasowy.


(nmm)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze