Ofiarą oszustów padł 78-letni mieszkaniec Zabrza, który dał namówić się na inwestycje. Starszego mężczyznę skusiła reklama inwestycji w akcje Baltic Pipe na znanym portalu społecznościowym.
Na szczęście senior w porę się opamiętał i nie stracił wiele. Nie został też na jego dane zaciągnięty kredyt.
– Po kliknięciu link i wypełnieniu formularza oszuści zadzwonili na jego numer i zaoferowali kupno akcji Baltic Pipe w bardzo atrakcyjnej cenie z gwarancją szybkiego zysku – informuje asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.
– Zamiast zyskać, 78-latek stracił 800 złotych. O tym, że został oszukany zorientował się, gdy przestępca chciał namówić go na przelew kilkudziesięciu tysięcy złotych na kolejne inwestycje. Na szczęście w tym wypadku socjotechnika oszusta nie zadziałała, a pokrzywdzony zgłosił się na policję – dodaje rzecznik zabrzańskiej policji.
(żms)/KMP Zabrze



