Okradli sklep z kosmetykami. Trójka podejrzanych została ustalona, na koncie mają inne przestępstwa

Trójka dwudziestoparolatków z Zabrza z kradzieży uczyniła regularny proceder. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a jeden z nich, podejrzany o kradzież rozbójniczą, trafił już do aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia działy się na przestrzeni ostatniego tygodnia.

We wtorek krótko przed godziną 15.00 do dyżurnego Komisariatu I Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Wynikało z niego, że trzech sprawców w sklepie przy ulicy 3-go Maja w Zabrzu dokonało kradzieży kosmetyków na łączną kwotę blisko 1600 złotych, a następnie zbiegli ze sklepu. Na miejsce skierowano policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W trakcie ucieczki, jeden ze sprawców został prawie ujęty przez przypadkowego przechodnia, jednak rozpylił gaz w kierunku twarzy mężczyzny, a następnie usiłował kontynuować ucieczkę. Jednak został ujęty przez pracownika ochrony i policjantów

– dodaje oficer prasowy.

Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec Zabrza, notowany wcześnie za przestępstwa przeciwko mieniu w tym z użyciem przemocy. W trakcie czynności znaleziony przy nim amfetaminę.

Pracujący przy sprawie policjanci ustalili również pozostałe osoby, które brały udział w kradzieży. Była to kobieta w wieku 24-lat i mężczyzna w wieku 21-lat, oboje z Zabrza. Okazało się, nie było to jedyne przestępstwo, jakiego w ostatnim czasie dopuściła się ta trójka. Dzień wcześniej również okradali sklepy z kosmetyków, a zatrzymany 28-latek opowiadał również za włamanie i przywłaszczenie plecaka – podsumowuje Bijok.

Cała trójka usłyszała już zarzuty i odpowie za dokonane przestępstwa. Zatrzymany 28-latek na wyrok poczeka w areszcie śledczym.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze