“Okno na parlament” w Teatrze Nowym w Zabrzu. Jak wygląda budynek po remoncie?

Widzowie Teatru Nowego w Zabrzu czekali na otwarcie placówek kultury przez wiele miesięcy. Najbliższy weekend będzie wyjątkowy bo wreszcie będzie można wygodnie usiąść na widowni i zobaczyć spektakl przygotowany przez artystów naszej zabrzańskiej sceny.

Teatr Nowy zaprasza 14, 20 i 21 lutego o godzinie 18:00 na znakomitą farsę w reż. Marcina Sławińskiego – “Okno na parlament”. Jak przekonują artyści, to wspaniała okazja, żeby odnowić swoje uczucie do zabrzańskiego teatru po tak długiej rozłące lub zakochać się w nim na nowo po remoncie, który właśnie dobiega końca. Przed spektaklem warto wybrać się na spacer wokół teatru, gdzie efekty prac firm budowlanych widać najbardziej.

„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek i fałszywych tożsamości, w której precyzyjnie skonstruowana intryga i brawurowe tempo akcji, ani na chwilę nie dają widzowi odetchnąć.

Na scenie zobaczymy: Jolantę Niestrój-Malisz, Joannę Romaniak, Dorotę Rusek-Binowską, Renatę Spinek, Grzegorza Cinkowskiego, Andrzeja Kroczyńskiego, Roberta Lubawego, Jakuba Piwowarczyka, Mariana Wiśniewskiego oraz Zbigniewa Stryja.


Bilety można kupić przez Internet lub zarezerwować telefonicznie: 609 621 460 albo 723 331 007. Kasa teatru pracuje w poniedziałki w godzinach 8:00-16:00, wtorek – piątek w godzinach 8:00-18:00, sobota – niedziela w godzinach 15.00-18.00. lub do rozpoczęcia spektaklu.

Wszyscy widzowie, którzy zarezerwują bilety na “Okno na parlament” lub zakupią je online, a nie wypełnili jeszcze obowiązkowego oświadczenia na potrzeby sanepidu, proszeni są o wydrukowanie go i wypełnienie w domu (do pobrania tu: oświadczenie COVID Teatr Nowy w Zabrzu) lub przybycie 30 minut przed spektaklem.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze