Od ponad 10 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Okazało się, że mieszka w Zabrzu

Policjanci z zabrzańskiej komendy zatrzymali 42-letniego Słowaka, którego poszukiwano w całej Unii Europejskiej. Za mężczyzną wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania za rozbój popełniony na terenie Słowacji ponad 10 lat temu.

Tyle też czasu obywatel sąsiedniego państwa ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości…

Zabrzańscy policjanci zatrzymali go w piątek w jego miejscu zamieszkania na terenie Zabrza. Zatrzymany mężczyzna twierdził, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest poszukiwany. 42-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie czynności z jego udziałem wykonał prokurator – poinformował sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych

– dodał oficer prasowy.

Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych, ci często “wpadają’ w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji.

Zabrzańska policja zachęca, by z listą osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zapoznać się na stronie: BAZA POSZUKIWANYCH. Informacje na temat osób poszukiwanych można anonimowo przekazać za pośrednictwem Internetu poprzez zakładkę ZGŁOŚ POSZUKIWANEGO.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze