Od 10 lat znęcał się nad żoną. Oskarżani o przemoc 33-latkowie trafili do aresztu

Dwaj 33-latkowie z Zabrza zostali aresztowani, zaś zarzutami ciążącymi na mężczyznach jest znęcanie się. Jeden z nich miał stosować przemoc wobec własnej matki, ofiarą drugiego była jego żona.

W ostatnim czasie policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu prowadzili dwie sprawy dotyczące przemocy domowej.

W obydwu przypadkach sprawcami byli mężczyźni w wieku 33-lat, a stosowana przez nich przemoc miała charakter psychiczny i fizyczny. Pierwszy z nich od 3 miesięcy znęcał się nad swoją 65-letnią matką. Drugi od 10 lat znęcał się nad 33-letnią żoną – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie postępowanie policjantów był jednakowe obydwu przypadkach. Szybkie zebranie materiału dowodowego i odizolowanie podejrzanych od ofiar

– dodaje Bijok.

Na wniosek śledczych w obydwóch przypadkach zastosowano najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policja przypomina, że przemoc w rodzinie to każde celowe działanie lub brak działania, na przykład zaniedbywanie, które powodują krzywdę i cierpienie fizyczne albo psychiczne członka rodziny. Sprawca przemocy wykorzystuje przewagę nad ofiarą i narusza jej podstawowe prawa, takie jak godność, wolność i nietykalność cielesna.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze