Ochrona sklepowa złapała pijanego złodzieja na gorącym uczynku. Kradł wytrawne trunki na zlecenie innych


Policjanci z Zabrza zatrzymali złodzieja drogich alkoholi. Chociaż sam wyraźnie nie stronił od trunków, nie był on koneserem przedmiotów kradzieży. Przestępczego procederu dopuszczał się na zlecenie innych osób.

Śledczy z I komisariatu prowadzą czynności w sprawie mężczyzny, zatrzymanego za kradzież alkoholu. Do przestępstwa doszło w jednym z marketów przy ul. 3 Maja.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Mężczyzna został ujęty przez ochronę sklepu, kiedy ten próbował wynieść alkohol za kwotę 570 złotych, i przekazany policjantom.[/perfectpullquote]

W chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu policjanci wykonali z nim czynności procesowe.


32-latek przyznał się do winy. Stwierdził, że kradnie w sklepach na terenie całego województwa tylko drogie alkohole na zamówienie. Niedawno był zatrzymany za kradzież w Bytomiu. Alkohol został odzyskany i wrócił na sklepowe półki. Podejrzanemu za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze