Obie niecki basenowe Kąpieliska Leśnego zostały napełnione wodą. Ile kosztują wejściówki?

Kąpielisko Leśne w Zabrzu-Maciejowie jest gotowe do sezonu – obie niecki basenowe zostały napełnione wodą. W związku z tym opublikowano cennik – ile trzeba zapłacić za wejście na teren obiektu?

Przypomnijmy, że sezon kąpielowy w Zabrzu rozpoczął się 26 czerwca, jednak do tego dnia przygotowano do użytku jedynie małą nieckę basenową. Ze względu na niepełne uruchomienie obiektu w Maciejowie wstęp był bezpłatny. Teraz uległo to zmianie.

Kąpielisko gotowe do sezonu

MOSiR, który w sobotę w mediach społecznościowych poinformował o napełnieniu obu niecek, we wpisie zamieścił też link do aktualnego cennika. Wstęp dla dzieci do lat 6 kosztuje 4 zł niezależnie od pory dnia czy posiadania kart uprawniających do ulg. Bilet normalny to wydatek 16 zł do godz. 16:00 (12 zł z kartą „rodzina na 5+” lub zabrzańską kartą mieszkańca), a po godz. 16:00 – 11 zł (9 zł dla posiadaczy KR 5+ i ZKM). Bilet ulgowy do godz. 16:00 kosztuje 12 zł (11 zł KR 5+/ZKM), a po 16:00 – 9 zł (8 zł KR 5+/ZKM). Szczegółowy cennik znajduje się na stronie MOSIR Zabrze.

Kąpielisko jest czynne w godzinach 10:00-19:00 (poniedziałek – piątek), a w sobotę i niedzielę od 9:00 do 20:00.

Na terenie obiektu działa punkt gastronomiczny, który oferuje m.in. pizzę i zimne napoje. Kąpielisko znajduje się w Zabrzu-Maciejowie, przy ul. Srebrnej. W sezonie letnim kursuje tam dodatkowa linia autobusowa 659 (rozkład jazdy znajdziecie tu), można dojechać tam także linią całoroczną nr 250.

13 lipca (sobota) na Kąpielisku Leśnym zaplanowano turniej tenisa stołowego na otwartej przestrzeni, z kolei 17 lipca (środa) odbędzie się tam otwarty turniej badmintona.

(żms)
fot. MOSiR Zabrze (FB)