Nowe miejsca postojowe przy ulicy Staromiejskiej. Powstanie też chodnik i mur oporowy

Niebawem możemy spodziewać się rozpoczęcia robót budowlanych dla inwestycji p.n.: „Budowa miejsc postojowych przy ul. Staromiejskiej”. W miniony czwartek zawarto umowę z wykonawcą – Spółką ZRD ORFIN z Radzionkowa. Opiewa ona na ponad 882 tys. zł.

Termin zakończenia robót wynosi do 4 miesięcy od daty zawarcia umowy, zatem przedsięwzięcie powinno być gotowe jeszcze w tym roku.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Staromiejskiej w Zabrzu, w rejonie cmentarza komunalnego. Obejmuje wykonanie 15 miejsc postojowych, w tym jednego miejsca dla osoby niepełnosprawnej. W zakresie inwestycji planuje się również wykonanie chodnika o szerokości 2 m, nawierzchni utwardzonej o szerokości do 4,9 m, wykonanych z kostki betonowej oraz wykonanie prefabrykowanego muru oporowego o łącznej długości ok. 44 m.

Realizacja inwestycji w istotny sposób poprawi bezpieczeństwo transportu drogowego, jak również samą jakość poruszania się po drodze ulicy Staromiejskiej w Zabrzu.

Podobne inwestycje w ostatnim czasie realizowane w naszym mieście:

  • Nowe miejsca parkingowe utworzone zostaną w dzielnicy Centrum Południe. 45 miejsc postojowych powstaje wzdłuż ul. Władysława Reymonta, przy której funkcjonuje m.in. Przedszkole nr 1 „Wesoła Jedyneczka” Zabrze czy kampus Politechnika Śląska z Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechnika Śląska i Politechnika Śląska, Wydział Organizacji i Zarządzania.
  • Kolejne miejsca parkingowe w Zabrzu powstają przy ul. Niepokólczyckiego na Helence, planuje się utworzyć 67 stanowisk postojowych oraz wyniesionego przejścia dla pieszych w pobliżu szkoły.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze