Nowe boisko treningowe dla Górnika jest gotowe. Władze klubu: “To dla nas historyczna chwila”

Przy Arenie Zabrze do użytku oddano pełnowymiarowe boisko treningowe o podgrzewanej murawie. W głównej mierze będzie służyło piłkarzom Górnika Zabrze. Inwestycja kosztowała 4,5 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie, które Zabrze pozyskało z Ministerstwa Sportu.

Wykonawcą inwestycji była firma Interhall Sp. z o.o. Zakres robót objął m.in.: budowę boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach 105 x 68 m na osi północ-południe wraz z oświetleniem, wykonanie instalacji ogrzewania boiska oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury węzła cieplnego stadionu do jego zasilania; przygotowanie infrastruktury pomiędzy węzłem a boiskiem do ogrzewania murawy; instalację drenażu terenu oraz instalację podlewania wraz ze zbiornikiem retencyjnym zasilanym przez wody pozyskane z drenażu.

Wody opadowe i roztopowe z zaprojektowanej płyty boiska zostaną odprowadzone poprzez system drenarski do szczelnego zbiornika i służyć będą jako podstawowe źródło podlewania.

– To dla nas historyczna chwila – komentują władze Górnika Zabrze. – To boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu. Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom naszego zabrzańskiego klubu – dodają.


(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze