Nowa siedziba Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Budowa ma zakończyć się w ciągu 2 lat

Zabrzańskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt “Pisitul mnie” będzie miało nową siedzibę przy ulicy Bytomskiej, która ma spełniać wszystkie wymogi przewidziane w obowiązujących przepisach. Zakończenie inwestycji przewidywane jest w 2022 roku.

Na budowę nowego schroniska miasto pozyskało środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Projekt przewiduje zastosowanie szeregu rozwiązań przyjaznych dla środowiska, w tym m.in. wspomaganie ciepłej wody użytkowej przez kolektory słoneczne, wentylację mechaniczna z odzyskiem ciepła, nowoczesne kotły niskotemperaturowe piątej generacji, ujęcie wód deszczowych z dachów, która zostanie wykorzystana do mycia terenu i wybiegów dla psów, a także nasadzenia drzew i krzewów.


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt “Psitul mnie” zmieni lokalizację, ale nie przeprowadzi się daleko. Zostanie w Biskupicach, przy ulicy Bytomskiej. Nowa siedziba wybudowana zostanie jednak bliżej granicy z Bytomiem, z dala od wszelkich zabudowań. Będzie tu nie tylko więcej miejsc i przestrzeni dla podopiecznych, ale też dla pracowników, którzy zyskają nowy, komfortowy budynek administracyjny.

(żms)/UM Zabrze
grafika: UM Zabrze