Nocny pożar kamienicy przy ulicy Dworcowej w Zabrzu. „Z dachu nic nie zostało”

Pożar poddasza kamienicy przy ulicy Dworcowej w Zabrzu – łunę tego żywiołu widać było z daleka. Przed godziną 4:00 w nocy w wtorku na środę (31.01/1.02) na miejsce wezwano straż pożarną.

Przy gaszeniu ognia pracowało 9 zastępów – ponad 30 ratowników. Na szczęście sytuacja została już opanowana.

Spaleniu uległo około 200 m2 dachu. 14 osób, w tym 5 dzieci, trzeba było ewakuować z budynku. W celu zapewnienia im tymczasowego schronienia, w pobliżu podstawiono autokar.

Jak informował PAP rzecznik zabrzańskiej PSP, st. kpt. Wojciech Strugacz, poddasze kamienicy miało być nieużytkowane, jednak strażacy sprawdzą, czy rzeczywiście nikogo tam nie było.

„Z dachu nic nie zostało”

Kamienica przy ulicy Dworcowej 9 jest siedzibą Sztabu WOŚP Zabrze organizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”, mieszczące się pod tym samym adresem. Ponad dobę po zakończeniu przeliczania środków z tegorocznej zbiórki doszło tam do wspomnianego pożaru.

Z dachu nic nie zostało – nie mamy dalszych informacji, co z kamienicą i czy będzie można wrócić – cały czas trwają prace. Postaramy się Was informować o wszystkim na bieżąco – bardzo dziękujemy za wszystkie wasze wiadomości i ciepłe słowa i wsparcie które nam i wszystkim mieszkańcom kamienicy dajecie – czytamy w internetowym wpisie Sztabu.

(żms), PSP Zabrze, PAP
fot. PSP Zabrze