Nocne zatrzymanie na ulicy Goethego. Poszukiwany do odbycia kary wpadł przy rutynowej kontroli

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali w nocy 20-letniego mężczyznę, który prowadził mazdę pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Kontrola ujawniła też inne fakty.

Sytuacja miała miejsce na ulicy Goethego. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna jest również poszukiwany w celu odbycia kary 1 roku więzienia.

Mężczyzna odpowie teraz za złamanie sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki pracy policjantów z ruchu drogowego eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub jak w tym przypadku orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko. Przykład ten pokazuje, jak niezwykle ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


Jak podkreśla oficer prasowy, funkcjonariusze nie zawsze wiedzą, z jaką osobą mają do czynienia podczas kontroli. Podczas codziennej służby mundurowi stale muszą wykazywać się czujnością i ostrożnością.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze