Nocne włamanie do garażu przy ul. Wita Stwosza. Sprawcę zatrzymano po krótkim pościgu

fot. zdj. poglądowe

Nocne włamanie do garażu na ulicy Wita Stwosza. Podejrzany został szybko namierzony i zatrzymany przez policję. Posiadał przy sobie skradzione mienie, w tym m.in. biżuterię.

Do zdarzenia doszło w środę krótko po północy.

Dyżurny Komisariatu I Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotycząca włamania do garażu na ulicy Stwosza. Z treści zgłoszenia wynikało, że jakiś niski mężczyzna ubrany na ciemno w kapturze włamał się przed chwilą do garażu i uciekł spłoszony przez zgłaszającą. Skierowani na miejsce policjanci ogniwa patrolowego dojeżdżając na miejsce, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi, a na ich widok zaczął uciekać – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Po krótkim pościgu został zatrzymany i jak się okazało miał przy sobie skradzione z garażu przedmioty, między innymi biżuterię oraz dokumenty. Włamywaczem okazał się 39-letni mieszkaniec Zabrza

– dodaje Bijok.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące włamania, a w czwartek na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy postaci dozoru policji. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. 24zabrze.pl/ŻMS/zdj. poglądowe